Eduardo Barrera Arambarri


Eduardo Barrera Arambarri,
Mexico City, 1974.

Vyštudoval grafický dizajn na Národnej škole umeleckých remesiel UNAM. Zúčastnil sa na workshopoch Jukky Veistolu, Takashi Akiyamu, Marny Bunnellovej, Petra Pocsa a Uweho Loescha.

V roku 1996 navrhol Barrera niekoľko publikácií pre Medzinárodné bienále plagátu v Mexiku a dizajnérsky časopis Ludica. V rokoch 1999-2000 bol umeleckým riaditeľom Leo Burnett Mexiko a artdirektorom Magic Moments Agentur für Kommunikation vo Viedni v Rakúsku.

Od roku 2001 Eduardo pracuje vo vlastnom štúdiu, kde navrhuje plagáty pre kultúrne podujatia a firemnú identitu. Jeho práce boli vystavené v mnohých krajinách a publikované v katalógoch, kompiláciách, časopisoch a iných špecializovaných publikáciách, ako sú “Graphic Agitation 2”, “Étapes graphiques”, “Graphic Designers of Mexico” a “Latin American and Caribbean Graphic Design”.

Barrerove práce boli v užšom výbere na niekoľkých bienále. Získal bronzovú medailu na Medzinárodnom bienále plagátu v Mexiku, bronzová medaila v medzinárodnom trienále v Charkove na Ukrajine, 4. Blok, Spolu s Erikom Beltranom navrhli publikáciu Ergo Sum a získali za ňu Grand Prix na bienále v Brne.

V súčasnosti žije v Českej republike, kde študuje fotografiu a nové médiá.