Yossi Lemel


Yossi Lemel

Yossi Lemel sa narodil v Jeruzaleme v Izraeli.

Je politickým plagátistom, kreatívnym riaditeľom, lektorom a učiteľom, absolvoval a vyučoval na Akadémii výtvarných umení “Bezalel” v Jeruzaleme. V súčasnosti vyučuje na Holon Institute of Technology.

Bol členom poroty na bienále v Moskve, Paríži, Benátkach, Miláne, Chicagu, Mexico City, La Paz, Bolívia a pozvaný ako hosťujúci lektor na univerzitách a vysokých školách v USA: Raleigh, Boston, Minneapolis, El Paso, Seattle, San Jose, Morgantown (Západná Virgínia), Corvallis (Oregon), Miláno, Istanbul, Atény, Štokholm, Viedeň, Praha, Sao Paulo a ďalších. Viedol mnoho spoločenských a politických workshopov na univerzitách v USA, Mexiku, Turecku, Švédsku, Taliansku a Izraeli.

Lemel mal 18 sólo výstav plagátov v Berlíne, Hamburgu, Denveri, New Orleans, Istanbule, Casale Monferrato, Poznani, Štokholme a Jeruzaleme.

Za svoju tvorbu získal viac než 70 ocenení, vrátane Grand Prix na 1. kórejskom Bienále plagátu, Zlatú medailu v Promax Canada, Zlatú medailu na bienále v Mexiku, Cenu Golden Bee v Moskve, striebornú medailu na bienále plagátu v Brne, Česká republika, 3 strieborné medaily v Mons, Trienále plagátu v Trnave, Belgicku a ďalšie.

Jeho diela sú súčasťou stálych zbierok Victoria and Albert Museum v Londýne, Musee de la Publicité v Louvre, Paríž, Múzeum fuer Kunst und Gewerbe v Hamburgu a Národného múzea v Poznani v Poľsku.

Linky:
oficiálna stránka
posterposter.org Master – video
The Poster as a Tool of Political and Social Act – video