TPT 2015 Jury – Fons Hickmann (DE)

Člen medzinárodnej poroty TPT 2015

Fons Hickmann M23 Berlin – oficiálna stránka

Fons Hickmannovo štúdio M23 sa nachádza na zelenom nádvorí budovy v centre Berlínskeho Kreuzbergu na Mariannenplatzi. Čo by kameňom dohodil je Bethania, téma Rauch-Haus-Songu Rio Reisera a symbol spoločenských zmien po roku 1968.

Fons Hickmann je už dlhší čas známy po celom svete a má silný vplyv na medzinárodnú dizajnovú scénu. Jeho práce sa objavujú na všetkých hlavných dizajnových festivaloch kde vyhrali množstvo ocenení a stali sa zberateľským artiklom rôznych umeleckých múzeí.

Štúdio sa zameriava na dizajn zložitých komunikačných systémov a pracuje prevažne v oblasti kultúry, umeleckých inštitúcií, vydavateľstiev a mimovládnych organizácií. Klienti zvyčajne vyhľadávajú štúdio M23 pre výlučnú spoluprácu.

Podieľa sa aj na príprave rôznych výstav. V roku 2011 vyvinulo sériu objektov s názvom “hybridy” pre výstavu Curious Minds v Izraelskom múzeu v Jeruzaleme. Nasledovali samostatné výstavy v Teheráne, Ľubľane.

Trienále Plagátu Trnava poctilo Fonsa Hickmanna v roku 2012 cenou Master’s Eye za jeho prácu na poli grafického dizajnu. Jeho diela je možné vidieť v New Yorku, Moskve, Šanghaji a Sao Paulo.

Fons Hickmann je tiež univerzitným pedagógom. Sedem rokov pôsobil na Vysokej škole umeleckého priemyslu vo Viedni a dnes je profesorom na Universite umení v Berlíne.

V súčasnej dobe sa venuje vydávaniu odbornej literatúry o fotografii, teórii médií, grafickom dizajne a futbale.

[fb-share]